Witamy w klubie Hangar – miejscu gdzie tematem przewodnim jest szeroko rozumiana aktywność fizyczna, miejscu gdzie na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest zdrowie. Trenujemy ludzi, którym zależy na podnoszeniu swojej sprawności w bezpieczny i efektywny sposób.

Czerpiemy z wielu dyscyplin sportowych to co uważamy w nich za najbardziej wartościowe, łączymy to w dobrze skrojony i przemyślany plan treningowy, który ma zaowocować poprawą kondycji fizycznej, wzrostem siły, redukcją nadmiaru tkanki tłuszczowej i przywróceniu naszemu ciału możliwości wykonywania rozmaitych form ruchu, które poprzez wszechobecny siedzący tryb życia są utrudnione.

Zdajemy sobie również sprawę, że potrzeby treningowe wielu osób są różne nie tylko ze względu na nasze ograniczenia ale także ze względu na preferencje, dlatego też w Hangarze możemy trenować na kilku poziomach zaawansowania jak również doskonalić swoje umiejętności na kursach specjalistycznych jeśli któraś dyscyplina sportowa interesuje nas bardziej niż pozostałe.

FUNDAMENTALS
Fundamentals to podstawa. Po ukończeniu programu dla nowych osób On Ramp kolejnym krokiem jest zbudowanie solidnych podstaw treningowych umożliwiających stopniowe zwiększanie intensywności oraz trudności wykonywanych ruchów. Budujemy siłę, pracujemy nad poprawą zakresów w stawach, uczymy jak trenować z głową i poprawnie technicznie. Zajęcia skierowane są głównie do osób na początku swojej treningowej przygody, ale osoby bardziej zaawansowane również uzyskują wiele korzyści biorąc udział w tych klasach. Trening podstaw jest bowiem istotny bez względu na nasz poziom.

HANGAR
Jest to program główny, skierowany do osób średniozaawansowanych. Tu zwiększa się już poziom intensywności i trudności wykonywanych ćwiczeń, ale nie brakuje także elementów podstawowych, które zawsze należy doskonalić.

ADVANCED
Ten program skierowany jest tylko i wyłącznie dla osób zaawansowanych. Do wykonania takiej sesji wymagany jest wyższy poziom siły z wykorzystaniem własnego ciała, jak również ustabilizowana technika wykonywania bazowych i głównych ruchów, które są tutaj w naturalny sposób rozszerzone.
Chcemy podkreślić, że nie jest to grupa zawodnicza. Są to prostu zajęcia, które wymagają od nas już solidnych podstaw, kontroli i świadomości ciała. Większość osób po systematycznym treningu na innych zajęciach będzie przygotowana by wziąć udział w tych klasach.

JOGA
Wyznajemy zasadę, że sprawne ciało to elastyczne ciało, dlatego w ramach uzupełnienia codziennej mobilizacji potreningowej zapraszamy na zajęcia z jogi. W atmosferze wyciszenia i pełnej koncentracji rozluźniamy się, pracujemy z oddechem i poprawiamy elastyczność wszystkich partii mięśniowych. Gdybyśmy mieli wybrać tylko jedne zajęcia na które chcemy chodzić powinna to być właśnie joga, gdyż swobodny, nieskrępowany ruch jest punktem wyjścia do opanowania wszystkich innych rzeczy. Tutaj łapiemy dystans, tutaj odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu.

KALISTENIKA
W ramach zajęć z KALISTENIKI pracujemy nad stabilizacją i balansem w pracy z ciężarem własnego ciała. Blok prowadzony przez specjalistów w swojej dziedzinie. Bazujemy tutaj na pracy nad pozycjami odwróconymi oraz ćwiczeniami na drążku, a także uelastycznieniem ciała i mobilizacją w szerokim tego słowa znaczeniu. Oferujemy różnorodność ćwiczeń akcesoryjnych, wzmacniających siłę gimnastyczną oraz stabilizację ciała. Zajęcia dla osób na co najmniej średnio-zaawansowanym poziomie.

WEIGHTLIFTING
Trening ze sztangą pod okiem jednej z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce. W ramach bloku WEIGHTLIFTING uczymy się techniki dwuboju olimpijskiego oraz pracujemy nad zwiększeniem siły i dynamiki. Poprzez wprowadzenie wielorakich ćwiczeń akcesoryjnych wzmacniamy sylwetkę i podnosimy świadomość ciała w pracy ze sztangą. Zajęcia dla osób na co najmniej średnio-zaawansowanym poziomie.

HANGAR ENDURANCE RUN AND SWIM
Trening wydolnościowy poza sprawnym układem sercowo-naczyniowym opiera się na efektywności ruchu. Ta z kolei wynika z naszej techniki. Rozumiemy tą zależność i wiemy, żeby stać się lepszym biegaczem czy pływakiem często musimy cofnąć się kilka kroków w tył.
Program biegowy realizowany jest w klubie Hangar oraz w plenerze. Zajęcia z pływania odbywają się na terenie Term Maltańskich, gdzie do dyspozycji Klubowiczów są 2 tory basenowe oraz dwóch trenerów prowadzących. Zajęcia podzielone są na dwie grupy, w zależności od naszych aktualnych umiejętności.

HANGAR KIDS
Zajęcia dla najmłodszych hangarowiczów. Skupiamy głownie dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Podczas zajęć chcemy się przede wszystkim dobrze bawić poprzez aktywność fizyczną.

HANGAR TEENS

Zajęcia dla starszaków. Skupiamy głownie dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Podczas zajęć chcemy się przede wszystkim dobrze bawić poprzez aktywność fizyczną. Trening mocno skupiony wokół pracy nad właściwymi wzorcami ruchowymi oraz korekcją postawy, a także wzmacniania i stabilizacji ciała. Dużą rolę odgrywa tutaj też umiejętność pracy w grupie oraz zdrowe współzawodnictwo.

HANGAR JUNIOR

Zajęcia dla młodzieży w wieku 13-18 lat.  Program treningowy skupiony wokół treningu z ciężarem własnego ciała, stabilizacji oraz wzmacniania. Przygotowanie motoryczne pod pracę z obciążeniem zewnętrznym. Zindywidualizowana metodyka treningu.

HANGAR HOME

To sześciotygodniowy program treningowy do wykonania samodzielnie w domu. Praca z obciążeniem własnego ciała, bez dodatkowego sprzętu. Trening prowadzony przez trenerów na żywo online. Mnóstwo praktycznych porad, skalowanie od poziomu początkującego po zaawansowany. W pakiecie gimnastyka, wzmacnianie, stabilizacja, core, trening kondycyjny oraz stretching.  Do tego ogromna dawka motywacji i dobrej energii.

DAILY MOBILITY

Autorski program mobility to siedem sesji rozciągających w tygodniu. W atmosferze wyciszenia i relaksu budujemy szeroko pojętą mobilność całego ciała oraz pracujemy nad elastycznością mięśni po treningu. To krótkie kilkunastominutowe sesje online, prowadzone na żywo z naszą specjalistką od mobilności. W pakiecie dodatkowo godzinna niedzielna sesja mobility.

ZREALIZOWANE PROJEKTY

W pażdzierniku 2023 zrealizowaliśmy projekt dofinansowany ze środków Fundacji Orły Sportu oraz ze środków Ministra Sportu i Turystyki pod hałesm PROJEKT: GIMNASTYKA. Projekt skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ramach zajęć sportowych zrealizowaliśmy następujące bloki tematyczne: Koła gimnastyczne – podstawy (1) Drążki – podstawy siłowe, elementy dynamiczne (2) Balans i pozycje odwrócone (3) oraz Poręcze równoległe (4). Podczas treningu uczestnicy poznali prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń oraz wykonali pełnowymiarową jednostkę treningową z danym ruchem. Poznali też zasady zdrowej i prawidłowej rozgrzewki przed oraz rozciąganie ciała po treningu.

 

05-hangar-www-czb_MG_0266