WARSZTATY TEMATYCZNE

 

 

klatka-piersiowa

WARSZTAT KLATKA PIERSIOWA – KLUCZ DO MOBILNOŚCI

PROWADZĄCY: KAROL TERESZCZYŃSKI
TERMIN: 27 STYCZNIA 2024 GODZ. 13:30-16:30
MIEJSCE: KLUB SPORTOWY HANGAR

Czy zdarza Ci się odczuwać sztywność i dyskomfort w górnych plecach? Spędzasz coraz więcej czasu przed ekranem komputera, a potem zaczyna Cię boleć kark lub głowa? Jeśli znasz to z autopsji te warsztaty są właśnie dla Ciebie!
Nie każdy o tym wie, ale klatka piersiowa ma za zadanie chronić serce, płuca, wątrobę i inne ważne dla życia organy. Często zbyt sztywny odcinek piersiowy i zablokowane żebra, wynikające z długotrwałego siedzenia wpływają na ruchomość łopatek, a tym samym stawów barkowych. W efekcie zmian w odcinku szyjnym i lędźwiowym pojawia się pogłębioną kifoza, a ta prowadzi do zwyrodnień i przeciążeń w całym ciele i dyskomfortu nie tylko na poziome górnych partii. Czy wiesz, że ograniczona mobilność barków to ograniczona ruchomość miednicy i bioder? Wiesz, że sztywność klatki piersiowej wpływa na ograniczenia w rotacji w ciele? Tak! Sztywna klatka to także często przyczyna wieku dolegliwości.
Jak temu zapobiec ? Możesz zniwelować efekty przeciążeń, wynikających z długotrwałego siedzenia poprzez wprowadzenie prostych ćwiczeń mobilizujących ruchomość kręgosłupa, rolowanie mięśni oraz wzmacnianie mięśni pleców.
A wszystkie te narzędzia poznasz na najbliższych warsztatach z osteopatą i fizjoterapeutą, Karolem Tereszczyńskim. Podczas trzygodzinnej praktyki poznacie metody mobilizowania i wzmacniania struktur odpowiedzialnych za ruchomość klatki piersiowej, a tym samym odpowiedzialnych za ruchomość całego ciała.
Prowadzący: Karol Tereszczyński, fizjoterapeuta i osteopata, na co dzień prowadzi własną Pracownię Osteopatii w Poznaniu, a raz w tygodniu autorskie zajęcia ZDROWY KRĘGOSŁUP w Klubie Sportowym HANAGAR.
Koszt udziału w warsztatach wygląda następująco:
w przedsprzedaży do 21.01.2024:
120 zł dla osób z aktywnym karnetem w Klubie sportowym HANGAR
160 zł dla osób spoza klubu
od 22.01.2024
150 zł dla osób z aktywnym karnetem w Klubie Sportowym HANGAR
200 zł dla osób spoza klubu
Opłatę za udział w warsztatach należy uiścić na konto Fundacji KS Hangar 28 1600 1462 1859 8782 8000 0001 tytułem „Warsztaty-klatka piersiowa”. Pierwszeństwo zgłoszeń mają osoby z opłaconym udziałem.

OBOZY SPORTOWE

PROJEKT: SIŁA 4

PROWADZĄCY: JULITA FURMANIAK LEŚNIEWSKA
TERMIN: 21-24 MARZEC 2024
MIEJSCE: ISANDS ENKLAWA SPORTU

Projekt: SIŁA to czwarta edycja obozu sportowego skupionego wokół szeroko pojętego treningu siłowego. W programie znajdziecie zajęcia techniczne ze sztangą, technikę dwuboju i trójboju olimpijskiego, trening wzmacniający oraz stabilizację. Formuła obozu przygotowana jest zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Może stanowić doskonałe uzupełnienie treningu siłowego u triathlonistów, biegaczy i zawodników ciężarowych. Małe kameralne grupy gwarantują pełne skupienie na jakości ruchu oraz zindywidualizowane podejście.
Termin: 21-24.03.2024
Miejsce: Isands Enklawa Sportu w Chromcu /Izery
Koszt:
2000 zł dla osób z aktywnym karnetem w Klubie Sportowym HANGAR
2300 zł dla pozostałych

Cena zawiera: noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) pakiet treningowy i opiekę trenerów, nieograniczony dostęp do strefy treningowej (sala, scianka wspinaczkowa) oraz strefy spa (sauna jacuzzi, ruska bania, basen), ubezpieczenie. Dojazd: we własnym zakresie.
Zapisy odbywają się na podstawie kolejności wpłat w ramach przedpłaty w wysokości 600 zł na konto Fundacji KS Hangar 28 1600 1462 1859 8782 8000 0001 tytułem „Projekt: Siła4″.
Trener:
Julita Furmaniak- Leśniewska
trener crossfit, trener podnoszenia ciężarów, trener optymalizacji ruchu oraz trener oddechu. Pasjonatka ruchu, zawodniczka i właścicielka Klubu Sportowego HANGAR.

 

PROJEKT: BACK TO BASIC 2

PROWADZĄCY:

JULITA FURMANIAK LEŚNIEWSKA, AGNIESZKA TERESZCZYŃSKA, KAROL TERESZCZYŃSKI

TERMIN: 13-16 CZERWIEC 2024

MIEJSCE: ISANDS ENKLAWA SPORTU

A czy Ty umiesz zatrzymać swój umysł?
Zwolnić tempo? Wsłuchać się w siebie?
Pobyć na łonie natury?
Już w czerwcu zapraszamy Was na totalne wyciszenie i powrót do bazy. Druga edycja projektu BACK TO BASIC to czterodniowy obóz sportowy na końcu świata, gdzie nie dociera szum pędzącej rzeczywistości, gdzie z dala od zgiełku miasta popracujemy nad równowaga w ciele i umyśle.
Zajęcia poprowadzą
Julita Furmaniak Leśniewska, trener optymalizacji ruchu, pasjonatka aktywności sportowej, trener oddechu i techniki biegania. Właścicielka Klubu Sportowego HANGAR w Poznaniu, w którym pracuje z podopiecznymi na wielu poziomach aktywności ruchowej.
Agnieszka Tereszczyńska, naturoterapeutka, hirudoterpeutka, dietetyk. Kobieta, która wie o ziołach i terapiach naturalnych więcej niż nasze prababcie. Na co dzień prowadzi Gabinet Naturoterapii w Poznaniu.
Karol Tereszczyński, osteopata i fizjoterapeuta, na co dzień prowadzi własną Pracownię Osteopatii w Poznaniu, a raz w tygodniu autorskie zajęcia ZDROWY KRĘGOSŁUP w Klubie Sportowym HANGAR.

Termin: 13-16.06.2024
Miejsce: Isands Enklawa Sportu w Chromcu /Izery

Koszt:
2000 zł dla osób z aktywnym karnetem w Klubie Sportowym HANGAR

2300 zł dla pozostałych

Cena zawiera: noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)

pakiet treningowy i opiekę trenerów, nieograniczony dostęp do strefy treningowej (sala, ścianka

wspinaczkowa) oraz strefy spa (sauna jacuzzi, ruska bania, basen), ubezpieczenie.

Dojazd: we własnym zakresie.
Zapisy odbywają się na podstawie kolejności wpłat w ramach przedpłaty w wysokości 600 zł na konto

Fundacji KS Hangar 28 1600 1462 1859 8782 8000 0001 tytułem „Projekt: Back to basic2″.

 

madera2

PROJEKT: MADERA 2

PROWADZĄCY:

JULITA FURMANIAK LEŚNIEWSKA, SZYMON LEŚNIEWSKI

TERMIN: 21-28 WRZESIEŃ 2024

MIEJSCE: MADERA, PORTUGALIA

A co jeśli zrobimy obóz w najbardziej czadowym i magicznym miejscu w tej części świata?
Wyspa Wiecznej Wiosny! Madera! Stworzona do treningu i mindfullnessu!
Góry, ocean, słońce i pyszne jedzenie!
Tak! To się dzieje naprawdę! Już po raz drugi zapraszamy Was na obóz PROJEKT: MADERA!
Tydzień na portugalskiej wyspie, w otoczeniu niezwykłej przyrody, z wyzwaniami sportowymi w tle, wypełniony atrakcjami po brzegi.
A wszystko pod okiem dwóch trenerów: Julity Furmaniak- Leśniewskiej i Szymona Leśniewskiego!
W programie zwiedzanie najbardziej widowiskowych punktów wyspy, oczywiście na nogach, w biegu tudzież w niedźwiadkach 
Codzienna praktyka jogi i trening oddechu.
Warsztaty motywacyjne i ruchowe.
I kilka nietuzinkowych niespodzianek!
Kiedy?
21-28 września 2024.
Wylot z Warszawy lub Katowic.
Noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu Melia Madeira Mare w Funchal. Istnieje opcja wynajęcia pokoju jednoosbowego za dopłatą.
Dla kogo?
Dla wszystkich którzy kochają ruch, naturę i smaczne jedzenie. Dla tych którym nieobce są wielogodzinne wędrówki po górach. Dla zajawkowiczów i ludzi z otwartą głową.
Koszt?
Cena pełnego pakietu obozowego z przelotem z bagażem 20kg, transferami, noclegami, wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja), transportem, pakietem treningowym i ubezpieczeniem to koszt:
w przedsprzedaży do 14.02.2024: 8900 zł
w terminie 15.02- 31.03.2024: 9500 zł
po 31.03.2024: 10 200 zł
Ilość miejsc bardzo ograniczona. Rezerwację uważa się za aktywną po opłaceniu przedpłaty w wysokości 4000 zł na konto Fundacji KS Hangar 28 1600 1462 1859 8782 8000 0001 tytułem Projekt: Madera 2.